Jdi na obsah Jdi na menu
 


Infarkt myokardu

15. 2. 2011

 

Infarkt myokardu (svalstva pravé komory)

= epileptická krize

 

Epileptická krize v léčivé fázi je zde zcela normální epiletický záchvat s chvěním srdce, srdeční křečí a většinou se zvýšeným tlakem srdce, v tomto případě aort a artérií (velký oběh srdce).

 

 Infarkty myokardu mají správné jméno, při pitvě se také většinou nedají přehlédnout. Ale o příčině se nevědělo nic. Jako obvykle se vytvářely hypotézy - dogmata: Hypotéza uvádí, že nekróza myokardu pochází z poruchy prokrvení koronární tepny. To byl ale osudný omyl!

 

Nekróza myokardu příčně pruhovaného svalstva srdeční komory nemá s koronární artérií celkem nic společného. Jsou to nekrózy svalů s ochrnutím příčně pruhované komorové svaloviny, které souvisí s levorukostí či pravorukostí, se vztahem matka/dítě nebo partner a vždy obsahují tento konflikt: „Cítím se přetěžován“ matkou, dítětem nebo partnerem.

 

Je tu jedna zvláštnost: Kvůli historicko-vývojovému otočení srdce, z důvodů vytvoření plicního oběhu, je původní pravá srdeční trubice nyní tzv. levým srdcem a původní levá srdeční trubice je nyní tzv. pravým srdcem. Tzv. srdeční infarkt myokardu  je epileptickou krizí = epileptickým záchvatem v léčivé fázi nekrózy myokardu!

 

V léčivé fázi (pcl – fáze) vidíme epileptickou krizi = epileptický záchvat pravé srdeční svaloviny s třesením srdce, srdeční křečí a zvýšeným tlakem krve v tepenném oběhu a tachykardii. „Srdce rychle buší“. Tento srdeční záchvat = epileptický záchvat patří vlastně jako kortikální inervace motorického korového pole do červeného sloupce ektodermu (vpravo kvůli vývojově podmíněnému otočení srdce) (viz Vědecká tabulka GNM)

 

Zvláštnost: svalovina pravé srdeční komory je funkčně úzce spojena s

    a) levou svalovinou bránice, která zvětšuje hlavní nadechovací funkci  (vpravo jsou játra) a

    b) bronchiální svalovinou.

Kromě nadechování (nasávání vzduchu) je i žilní krev nasávána do plic pomocí kontrakce bránice, společně s nasáváním z pravé srdeční komory, když je vyprázdněná. Tím často dochází s infarktem pravé srdeční komory zároven díky epileptickému záchvatu bránice vlevo k zastavení dýchání.

 

Terapie: Léčba šokem: polít studenou vodou. Je-li po ruce, dát injekci dýchacích analeptik.

 

Obsah biologického konfliktu: Nekróza (úbytek) myokardu pravé části srdce (které bylo původně tou levou částí) se řídí striktně podle pravokukosti a levorukosti. To znamená, že u praváka by to byl konflikt cítit se přetěžován matkou nebo dítětem.

 

Konfliktní fáze: příčně pruhovaná svalovina vytváří nekrózy (tzv. atrofii svalů). Nekrózy srdečního svalstva se většinou diagnostikují v dramatické epileptické krizi jako epileptický záchvat příčně pruhovaného srdečního svalstva.

 

Léčivá fáze (pcl-fáze): Zpětná výstavba nekrotizované příčně pruhované svaloviny se zbytněním svaloviny. Pozor: obzváště silné zbytnění u syndromu, který je nesprávně diagnostikován jako zhoubný nádor svaloviny.

 

Biologický smysl: na konci léčivé fáze: Svalovina je silnější a lépe připravena na další namáhání

 

Posloupnost: obsah biol.konfliktu – konfliktní fáze  – CL=vyřešení konfliktu – léčivá fáze A  - epileptická krize (infarkt myokardu) – léčivá fáze B

 

 

Přeloženo z knihy „Vědecká tabulka Germánské nové medicíny“ od Dr. med. Mag. theol. Ryke Geerda Hamera

Přeložila Jitka Valentová

 

Poznámka: Na webu Sumaya (www.sumaya.estranky.cz) uveřejněno s laskavým svolením autorů českého textu -  www.paprsky1.de.
Pro další kopírování a šíření českého textu je nutné přímé svolení těchto překladatelů. Respektujte prosím tyto podmínky, děkuji.