Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevinnost

Vzpomínáte na svou první lásku? Tu dětskou, nevinnou, nejupřímnější?

Věřím, že si vzpomene každý z vás, protože vše, co jsme prožívaly jako děti, bylo tak úžasně opravdové, nezkreslené "dospěláckým" myšlením, cennější. Pamatujete? K dokonalému štěstí stačilo danou osobu vidět ráno ve třídě nebo s ní prohodit během dne na hřišti pár krásných dětských "nesmyslů", zbořit si bábovičku, vzít se za ruku na procházce, držet místo u stolu, pochválit si namalovaný obrázek, usmát se na sebe, sednout si na školním výletě vedle sebe v autobusu.

Čím jsme starší, tím víc chceme. Všeho. Chceme být víc milovaní, chceme víc důkazů, jak na nás záleží ostatním, chceme víc přesvědčování, že stojíme přesně za tolik, kolik si o sobě často sami myslíme. Nebo bychom si přáli myslet.

Co se chvíli přenést zpátky do dětství, "přepnout" své nynější nároky na ty dětsky skromné a zkusit mít zase opravdovou radost z "maličkostí". Ony to zas takové maličkosti nejsou. To jen my jsme během let znáročněli.Chceme pořád víc a něco dalšího, nového. A přitom pocit štěstí a naplnění je tolikrát ve věcech, lidech, situacích, které jsou pro nás, na první pohled, už tak obyčejné a známé, že ani nestojí za řeč, natož za pozornost. Buďte šťastní, když vás váš partner vezme za ruku, pustí první do dveří, usměje se na vás jen tak, místo myšlenek - no to je dost, žes to po sto letech výjimečně udělal, jó dřív to bylo jiné..!. Radujte se, že se zeptá, co byste si dali k večeři. Znamená to, že mu záleží na tom, abyste se cítili dobře. Buďte šťastní, když se zeptá, jak jste se celý den měli. Nemuselo by ho to přeci zajímat vůbec. Za každou pusou na přivítanou, za každým pohlazením i za kritikou vaší osoby je energie, která vznikla proto, že jste v myšlenkách toho druhého.

A když se vrátím do dětství - nebylo právě tohle jedno z největších přání? Važte si všeho tím dětským způsobem. A tím dospěláckým si to ochraňujte.

Krásný den

janinky-srdce.jpg