Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aspartam a MSG způsobují vaše tloustnutí a deprese

20. 12. 2011

 

Dr. Betty Martini,D.Hum

11/8/2010

Cukr ve střídmém množství nepodporuje přírůstek váhy. Aspartam způsobuje, že bažíte po uhlovodících. Pokud chcete ztloustnout, tak jděte do nutrasweet. Nicméně ti, co používají cukr, by se měli ujistit, že jde o surový cukr a ne rafinovaný. Více zde:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/197265.php


Aspartam a MSG způsobily epidemii obezity

Dr. Sandra Cabot

Mission Possible Australia

Jsem lékařkou již více než 25 let a mám klinický a výzkumný zájem o játra a metabolismus. Napsala jsem několik bestselerových knih o zdraví, včetně „Dieta pro vyčištění jater“, „Dieta pro utváření těla“, „Nenechte své hormony zničit váš život“, „Ženské zdraví“, „Menopauza a terapie přírodní náhrady hormonů“, a přednáším o této problematice mezinárodně. Konzultovaly se mnou tisíce pacientů s problémem s váhou, hormonální nerovnováhou, tučnými játry, pomalým metabolismem a chronickými nemocemi. Byla jsem stoupencem a praktikovala jsem nutriční metody léčení po 30 let. Pravidelně se objevuji v celostátní televizi a ve vysílání mnoha rádiových stanic, abych lidi vzdělávala o významu zdravých jater při získávání dobrého zdraví a kontrole váhy!

V zájmu veřejného zdraví se vyjadřuji v otázce používání umělého sladidla zvaného aspartam, které je běžně prodáváno pod názvy NutraSweet a Equal. Člověk se musí ptát, „proč miliony lidí polykají toxickou chemikálii jako aspartam každý den“? Mě to připadá absurdní a věřím, že je to proto, že byl lidem vymyt mozek, aby si mysleli, že aspartam udrží jejich váhu dole a je dobrý pro zdraví. Ukazuje se také, že jsme ztratili kontakt s našimi vlastními přirozenými smysly a instinkty.

Po konzultacích s tisícovkami lidí s nadváhou trpícími problémy s játry nebo metabolismem vás mohu ujistit, že aspartam vám nijak nepomůže, vlastně vám pomůže k nežádoucí váze. To jsou mé zkušenosti, a existují logické důvody, jak vysvětlit, proč po aspartamu tloustnete a otékáte. Když pozřete toxickou chemikálii aspartam, je absorbována střevy a jde okamžitě do jater, kam se dostává do jater přes jaterní filtr.

Játra pak aspartam rozkládají nebo metabolizují na jeho toxické složky – fenylalanin, kyselinu aspartamovou a metanol. Tento proces si vyžaduje spoustu energie z jater, což znamená, že pro jaterní buňky zůstane méně energie. To znamená, že jaterní buňky budou mít méně energie pro spalování tuku a metabolismus, což má za následek ukládání tuku. Nadbytek tuku, který se může vytvořit v jaterních buňkách, způsobuje „tučná játra“, a když k tomu začne docházet, je extrémně obtížné zhubnout. Podle mých rozsáhlých zkušeností, pokaždé když přetížíte játra, zvýší se tendence, že budete tloustnout snadněji.

Aspartam také způsobuje přírůstek váhy ještě dalším mechanismem – způsobuje nestabilní hladinu krevního cukru, což zvyšuje chuť a způsobuje bažení po sladkém/cukru. Tudíž je obzvláště toxický pro lidi s cukrovkou nebo epilepsií. Způsobuje zadržování tekutin, což dává tělu nafouklý a odulý zjev. Takže lidé vypadají tlustější, než jsou, a dochází k nárůstu u celulitidy.

Chcete-li se o játrech dozvědět více, podívejte se na moji internetovou stránku (http://www.liverdoctor.com>http:// www.liverdoctor.com) a můžete se tam dozvědět více o přírodních cukrech, které jsou pro játra a váhu lepší, přečtěte si také mé knihy „Dieta pro vyčištění jater“ a „Zvyšte svoji energii“.

http://www.liverdoctor.com

 

Komentáře dr. Betty Martini

Co se týká obezity a aspartamu, studie Trocho v Barceloně v r. 1998 ukázala, že formaldehyd zkonvertovaný z metylalkoholu se hromadí v buňkách a poškozuje DNA, kdy největší toxicitu má v játrech, ale výraznou toxicitu také v tukových tkáních nebo tukových buňkách. A dále, nedávná epidemiologická studie Sharon Fowler z univerzity v Texasu v r. 2005 dala do souvislosti dietní nápoje s obezitou.

V kongresových záznamech, Senát, S-5511, 7. května 1985, a v části protestu National Soft Drink Assn., nyní American Bevarage, je tento výrok:

„Bylo dokázáno, že aspartam brání syntéze uhlovodíků u neurotransmiteru serotoninu (Wurtmanovo prohlášení). Serotonin mírní pocit bažení po uhlovodících, a to je součástí systému zpětné vazby těla, který pomáhá omezovat konzumaci uhlovodíků na vhodnou úroveň. Jeho potlačení aspartamem může vést k anomálním výsledkům produktů stravy a způsobit zvýšenou spotřebu uhlovodíků.“

Takže co se týká zodpovědnosti za výrobek, máte společnosti propagující návykové excitoneurotické karcinogenní drogy jako produkty bez cukru, přičemž velmi dobře vědí, že způsobují obezitu. Také vědí, že aspartam je návykový a že metanolová složka je klasifikována jako narkotikum. Aspartam uvolňuje metylalkohol, což způsobuje chronickou otravu metanolem. To ovlivňuje dopaminový systém mozku a způsobuje návyk.

Dr. Betty Martini

Zakladatelka Mission Possible International

http://www.mpwhi.com

http://www.wnho.net

http://www.dorway.com

 

Aspartame Toxicity Center: http://www.holisticmed.com/aspartame

Aspartam a deprese

Dr. Ralph Walton

Deprese je očividně vysoce komplexní fenomén, ale za posledních několik let se objevily přesvědčivé důkazy, že jedním z faktorů vzniku velké deprese je snížená dostupnost serotoninu. Serotonin je jedním z mnoha tak zvaných neurotransmiterů – chemických látek uvolňovaných do synapsí, či prostoru, mezi mozkovými buňkami.

Informace jsou přenášeny z jedné buňky na druhou jak chemicky, prostřednictvím neurotransmietrů jako serotonin, tak elektricky, a antidepresiva jako Prozac fungují tak, že zvyšují dostupnost serotoninu v synapsích. Syntéza, či výroba serotoninu v mozku, značně závisí na dostupnosti látky vytvářející aminokyseliny, L-tryptofanu. Řada studií demonstrovala, že vyčerpání tryptofanu souvisí se vznikem depresivních syndromů. Práce v laboratoři Richarda Wurtmana demonstrovaly, že aspartam snižuje dostupnost L-tryptofanu pro mozek.

Neurochemický dopad aspartamu na mozek je celkem komplikovaný. Nejen, že snižuje dostupnost základního bloku pro serotonin (L-tryptofanu), ale jedna ze dvou aminokyselin, ze kterých se aspartam skládá, je prekurzorem dalšího velmi důležitého neurotransmiteru, norepinefrinu. Dokumenty, které jsem zveřejnil v r. 1986 a 1993 se zabývají tím, o čem věřím, že je klinický následek (posilující depresi) změny rovnováhy mezi těmito dvěma neurotransmitery (norepinefrinem a serotoninem).

Existují důkazy, že terapeutický účinek antidepresiv lze blokovat parachlorofenylalaninem – formou fenylalaninu – jednou z hlavních složek aspartamu. Podávání této látky bylo také dáno do souvislosti s agresí a chlastáním.

Aspartam a přírůstek váhy

Chování vyhledávání potravy a pocit sytosti jsou řízeny oblastí mozku známou jako hypotalamus. Stimulace středního hypotalamu u laboratorních krys vede k žraní. Stimulace bočního hypotalamu vede k pocitu sytosti a přestání v konzumaci. Umístění léze do bočního hypotalamu vytváří obéznější krysy. Boční hypotalamus je řízen serotoninem. V současné literatuře existuje mnoho studií, které ukazují, že antidepresiva, která zvyšují hladinu serotoninu (ale ne antidepresiva, která působí na jiné neurotransmitery), jsou užitečná v léčbě poruch s nadměrným jedením. Věřím, že konzumace většího množství aspartamu snižuje dostupnost serotoninu, a tím je analogií umístění léze do bočního hypotalamu. Ačkoliv většina z těchto prací je nová, klinická tvrzení, že aspartam může vést paradoxně k většímu apetitu, se datují již do r. 1986.

Šířícím se názorem v moderní psychiatrii je, že ačkoliv deprese, obsesivní nutkavá porucha, panická porucha, porucha kontroly impulzů a poruchy stravování byly považovány za nesouvisející věci, lze na ně v podstatě pohlížet jako na kontinuum poruch, které všechny do jisté míry souvisí se špatnou regulací serotoninu. Věřím, že dnes existují přesvědčivé důkazy, že aspartam k této špatné regulaci přispívá.

Ralph Walton, M.D.

Ti, co potřebují bezpečné sladidlo, mohou používat Just Like Sugar, který se vyrábí z jídla a nikoliv aditiv – čekanku, která se používala 70 let na zlepšení zdraví diabetiků, pomerančovou kůru, vitamin C z organických pomerančů a vápník. www.justlikesugarinc.com nebo celistvé potraviny.

Pamatujte také, že aspartam (Ajinomoto změnil název na AminoSweet, aby vás zmátl), Nutrasweet, Equal, Spoonful, E951, Canderel atd. způsobily epidemii nemocí, jako autismus:http://www.mpwhi.com/autism_chart.htm

Lékařský text Aspartamová nemoc: Ignorovaná epidemie, H. J. Roberts, M.S., je 1000 stran hororů,http://www.sunsentpress.com. Přečtěte si také Excitotoxiny: Chuť, která zabíjí, od neurochirurga Russella Blaylocka, M.D., o aspartamu a MSG.

 

Zdroj translation OSUD.cz 2010

Převzato z www.osud.cz