Jdi na obsah Jdi na menu
 


Greenbeans - zdravé potraviny pro český trh

3. 4. 2012

veganske-sushi.jpg Když jsem skončila v obchůdku se Zdravou výživou, bylo mi to opravdu velice líto.
Poznala jsem tam totiž něco, o čem jsem do té doby neměla ponětí.
Makrobiotické a veganské potraviny.
Sama jsem byla léta vegetarián a nikdy jsem si neuměla představit, že bych byla vegan.
Poté jsem začala navštěvovat i veganské restaurace a nestačila se divit, kolik je jídel tohoto typu a jak výborně chutnají.
V ten moment jsem toužila si otevřít obchůdek, bistro, cokoli, co bych mohla nabídnout druhým.
Záměrem mi byla touha, aby lidé poznali a ochutnali stravu, která je nejen výborná, ale hlavně, která vede k ozdravění nejen fyzického těla, ale i ducha.
Když nic nemáte, nemůžete toho moc učinit.

V této době "nicnedělání", jak by to mohli druzí nazvat, jsem ovšem studovala.
Přišla jsem na mnoho stránek, filmů a povídání na téma „Zdraví a makrobiotika“.
Např. film "Raději vidličky než nože" mě také velmi zaujal. Popisuje výzkumnou práci doktorů Colina Campbella a Caldwella Esselstyna. Doktor Colin Campbell je nutričním vědcem na Cornellově univerzitě a doktor Esselstyn špičkovým chirurgem a šéfem centra pro léčbu rakoviny prsu na světoznámé Clevelandské klinice. Oba nezávisle na sobě a za použití jiných výzkumů dospěli ke stejnému závěru: živočišné potraviny jsou špatné pro naše zdraví a jejich vyloučením z našeho jídelníčku můžeme nejenom zastavit, ale i uzdravit ty nejzávažnější západní choroby.
I díky tomuto dokumentárnímu filmu jsem poznala, jak některé potraviny opravdu škodí našemu zdraví, a jak ti, kteří přešli na rostlinnou stravu, se naopak výbornému zdraví těší! 

Není snadné o tom hovořit v širší společnosti, protože mnozí z nás si myslí stále něco jiného.
Nebyla jsem výjimkou a maso jsem milovala, a jak jsem už říkala, myšlenka být vegankou či makrobiotičkou mě dříve nikdy nenadchla.

Stále je mnoho odpůrců a mnoho příznivců zdravé stravy. Co je ale důležité, ochutnat a poznat. Znám tolik žen, které chtějí zhubnout a hlavně zdravě! Jenže málokterá to vydrží. A přitom je to tak jednoduché, a hlavně zdravé! Cévní choroby, srdce, cukrovka a mnoho jiných onemocnění se touto cestou, cestou změny jídelníčku, léčí. Chce to vše ale pomalu!

Po více než roce „domácího“ studia, jsem se rozhodla opět začít hledat i „v terénu“.
A nalezla jsem českou firmu, která se tu právě rozjíždí.
Jedná se o Greenbeans, firmu, která dle jejích slov, cituji:
"Na českém trhu jsme dosud postrádali širší nabídku vegetariánských výrobků, které by měly šanci stát se oblíbenou součástí denní stravy i pro ty, kdo se nechtějí či nemohou stát vegetariány a vyžadují v tradičním slova smyslu chutná jídla. Aspirací produktů greenbeans je tuto potřebu naplnit."
Objevil se někdo, kdo mi je velmi blízký.
 
Ostatní se můžete dočíst přímo na jejich
 
webových stránkách: http://www.greenbeans.cz/
 
a zde malá ukázka dobrot :-)
 
produkty.png