Jdi na obsah Jdi na menu
 


Holistický přístup ke zdraví Dr. Rankinové

29. 6. 2014

  lissaauthorphoto-268x402.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lékařka Lissa Rankinová tvrdí, že mysl je důležitější než medicína. Tělo se může uzdravit samo. Prosazuje nový přístup k nemocím a léčbě. Její metoda je podložená vědeckými poznatky.

Dr. Lissa Rankinová si své poznání musela tvrdě zasloužit, věřila jako mnoho jejích současníků, že naše nemoci jsou způsobené geneticky a zachránit nás mohou jen lékaři. Když onemocněla, léčila se standardními způsoby, ale zjistila, že její stav se ještě zhoršil. Ale nemoci nezasáhly jenom ji, fatálně postihly v jednu dobu i její rodinu. To ji přivedlo na cestu holistického přístupu ke zdraví. Své myšlenky propaguje například na konferencích TED. Ve svém prvním vystoupení s názvem „Šokující pravda o vašem zdraví“ představila ideu, že optimální zdraví vyžaduje nejen dobrou dietu, tělesné cvičení a hodně spánku, ale také dobré vztahy, zdravý pracovní styl, zdravý spirituální život a další.

„Jako lékařka jsem poznala celý rejstřík modelů wellness, většina z nich je založena na kruhovém diagramu nebo pyramidových diagramech, které podrobně popisují, co je pro lidské zdraví nejlepší – nutriční dieta, tělesné cvičení, dostatek spánku atd.

Ale mně v těchto modelech vždy něco chybělo. Za prvé to byl formát. Kruhové diagramy vnucují pocit, že si můžete vytáhnout jeden dílek a nevadí to - ostatní zůstanou nedotčené. Totéž u pyramidy – když z ní vytáhnete jeden dílek – budete mít sice kratší, ale stabilnější pyramidu. Některé wellnesové modely jsou holističtější než jiné, protože ukazují nejen konvenční „zdravé“ chování, ale také na složky, které dobrý život vytvářejí – společenské vazby, práce aj. Avšak ještě jsem nenašla jediný, který by oslovil moji duši.

Přála jsem si objevit všechny aspekty života, které vedou ke zdraví: vztahy, smysl života a práce, kreativitu, spiritualitu, sexualitu, životní prostředí, finance, psychické a fyzické zdraví. Měla jsem hypotézu, že všechny tyto aspekty musejí být v rovnováze, nejen každý s každým, ale také s tím, kdo skutečně jste, s částí, které říkám VNITŘNÍ PILOTNÍ SVĚTLO. Jinými slovy nestačí mít vztah, ale ten vztah musí být v souladu s vaší vnitřní pravdou. Nestačí mít sex, jestliže se vzdáváte svých autentických sexuálních tužeb.“

Americká lékařka vypracovala unikátní program v 6 krocích, založený na vědeckých poznatcích, který vám pomůže objasnit, co možná chybí ve vašem životě: spirituálně, kreativně, ekologicky, nutričně i z hlediska vztahů. Své poznatky popsala ve své knize „Mind over Medicine: Scientific Proof That You Can Heal Yourself“, která vyšla také česky pod názvem „Mysl je mocný lékař“. Autorka upozorňuje, že je potřeba sledovat „našeptávání“ svého těla ještě předtím, než tělo začne „křičet“ a objeví se nebezpečné nemoci. Některé výzkumy dokazují, že mysl vládne našemu tělu. Při jednom z nich byla pacientům místo chemoterapie podávána slaná voda, a přesto 30% z nich vypadaly vlasy.

 

Samoozdravné procesy

Během výzkumu Lissa Rankinová zjistila, že systém zdravotní péče, který studovala na lékařské fakultě a uplatňovala ve své medicínské praxi, opomíjí jeden velmi důležitý fakt. Jedná se o vrozenou regenerační schopnost lidského těla a sílu mysli, která může tyto samoozdravné mechanismy řídit. Ve snaze hlouběji pochopit tento jev se pustila do studia odborně recenzované lékařské literatury a před očima jí vyvstávaly šokující skutečnosti. Lékařská komunita už více než 50 let přináší stále nové a nové důkazy o tom, že se naše tělo umí uzdravit samo. S odkazy na mimořádná spontánní uzdravení dr. Rankinová demonstruje, jak mohou myšlenky, pocity a názory měnit fyziologii těla. Vědecká fakta dokazují, že osamělost, pesimismus, deprese, strach a úzkost tělu škodí, zatímco intimní vztahy, vděčnost, meditace, sex a autentické sebevyjádření spouštějí samoozdravné procesy.

 

Lissa Rankinová říká: „Existují důkazy, že můžete radikálně změnit fyziologii svého těla jen tím, že změníte své myšlení. Existují důkazy, že si můžete způsobit nemoc, když budete mít nezdravé myšlenky. A není to jen psychická, je to fyziologická záležitost.“

 

Překlad: JS

Zdroje:https://www.youtube.com/watch?v=7tu9nJmr4Xs,

http://www.psychologytoday.com/blog/owning-pink/201308/the-whole-health-cairn-radical-new-wellness-model

http://lissarankin.com/http://www.dailymail.co.uk/health/article-2421772/Mind-Over-Medicine-Dr-Lissa-Rankins-book-shows-incredible-influence-mind-body.html#ixzz34QfqgcJI 

 

Převzato z : www.duchovniprednasky.estranky.cz