Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klíšťata a komáři - domácí biorepelenty

16. 4. 2012

 

Proti klíšťatům: Rozmarýnový odvar

 
Máme pro vás zaručený a vyzkoušený recept proti klíšťatům. Návod na domácí biorepelent je přímo ze Švédska. Náš rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!
Na přípravu potřebujete: 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přived'te ji do varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů a nasprejujeme si také obuv!!
 
Proti komárům: Hřebíčkový výluh
 
Koupit si normální 200 ml skleničku Alpy, u do toho nastrkat 30 kousků hřebíčků, co má doma každý na děláni svařáku, nechat to tam vyluhovat a po 24 hodinách se s tím namazat. Hřebíček nevyndávat, ale nechat tam, alpa maličko zhnědne.
Cena 30 Kč za prostředek, který funguje naprosto nečekaně. Zkusil jsem to sám a již po 4 hodinách vyluhování komáři odlétali hledat jinou oběť......