Jdi na obsah Jdi na menu
 


Megadávky vitamínu D pomáhají v prevenci rakoviny

 

 
Studie zjistila, že megadávky vitamínu D pomáhají v prevenci rakoviny prsu a dalších nemocí
NaturalNews, 7. 3. 2011, Ethan Huff
http://www.naturalnews.com/031613_vitamin_D_breast_cancer.html
Překlad: OrgoNet
 
Současná státem doporučená dávka vitamínu D (v USA, pozn. Orgonet), která je 400 – 600 mezinárodních jednotek (IU), je nedostatečná k tomu, aby působila jako prevence rakoviny prsu, jak ukázala nová studie publikovaná v časopise Protirakovinný výzkum. Vědci z univerzity California, Lékařské fakulty San Diego (UCSD) a Lékařské fakulty univerzity Creighton (CU) objevili, že pokud se denně berou mnohem vyšší dávky vitamínu D než státem doporučené, riziko vzniku mnoha závažných onemocnění se snižuje asi o polovinu.
 
„Zjistili jsme, že u dospělých je nutný denní příjem 4000 – 8000 IU k tomu, aby byla udržena potřebná hladina vitamínu D v krvi, která je nutná k tomu, aby bylo o polovinu sníženo riziko mnoha nemocí – rakoviny prsu, rakoviny tlustého střeva, roztroušené sklerózy a diabetu typu 1,“ řekl Cedric Garland, DrPh., profesor rodinné a preventivní medicíny v Moorově centru pro rakovinu na UCSD.
 
„Byl jsem překvapen, že potřeba příjmu vitamínu D pro prevenci nemocí je tak vysoká – mnohem vyšší než minimální příjem 400 IU za den, který byl potřebný k prevenci křivice ve 20. století.“
 
Studie, vycházející ze zkoumání několika tisíc dobrovolníků, kteří denně brali mezi 1 000 a 10 000 IU vitamínu D, odhalila, že k dosažení potřebné úrovně v krvi, 40-60 nanogramů na mililitr nebo vyšší, je potřeba mnohem vyšší příjem vitamínu D. Při této hladině je mnohem vyšší pravděpodobnost, že nedojde k závažnému onemocnění.
 
„Nyní, když byly zveřejněny výsledky studie, se stane běžným, že dospělí budou brát denně 4 000 IU vitamínu D,“ řekl Garland. „To je mnohem nižší dávka, než 10 000 IU, což je dávka, kterou Institut medicíny pokládá za hranici nízkého rizika, a její prospěšnost je významná. Nyní je čas, aby každý začal brát více vitamínu D, aby zabránil některým hlavním typům rakoviny, mnoha dalším nemocem a zlomeninám.“
 
Prameny pro tento článek:
 
 
Převzato z http://orgo-net.blogspot.cz/