Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psychiatři volají po tom, aby bylo do vody přidáváno lithium

24. 5. 2012

 

 
Zajímavá věc. Tak jak stále méně fungují prášky všeho druhu, jedna látka jde prudce nahoru. Je to lithium. Je neuvěřitelné, že právě lithium má schopnost zpevnit vyspravit nervovou tkáň lidí, kterou začíná výrazně deptat elektrický náboj jak z člověk vyrobených technologií, tak přicházející stále mohutnějším hřměním z Vesmíru slábnoucím geomagnetickým polem. Jako by lidstvo již nebylo schopno unést obrovskou emocionální i jinou zátěž, Je to lithium, které spasí lidstvo? A bude mu přidáváno - i proti jeho vůli - do vodovodních řadů?
 

GORDON DEEGAN

Psychiatr konzultant včera večer volal po tom, aby vláda přidávala do veřejných vodovodů soli lithia, aby se u populace snížila míra sebevražd a deprese.

Na fóru o duševním zdraví „Deprese na irském venkově“ v Ennistymon Co Clare, dr. Moosajee Bhamjee řekl, že „je stále více vědeckých důkazů, že přidávání stopového množství lithia do vody může snížit míru sebevražd a deprese.

Lithium používají doktoři jako stabilizátor nálady při léčbě deprese.

Dr. Bhamjee řekl: „Nedávný článek v British Journal of Psychiatry psal o prospěšnosti používání lithia, kdy je přidáváno do vody v jistých částech Texasu.“

Řekl, že vláda by měla zvážit pilotní projekt pro nějaké irské město, kde by mohly být do vody přidávány soli lithia, ve velmi malých dávkách, a zkoumány výsledky.“ Řekl, že již existuje silný precedent vládních intervenčních operací, kdy se zasahovalo do dodávek pitné vody kvůli zdravotní prospěšnosti tím, že se přidával fluorid.

Dr. Bhamjee řekl, že komunita by si na lithium „nenavykla“ protože „dávky by byly velmi malé“.

Řekl: „V Irsku trpí depresí asi 200,000 lidí a vláda musí vymyslet nové způsoby, jak problém vyřešit.“ (Jo, když lidi okrademe v rámci krize, je nejlepší je zdrogovat… -- p.p.).

Fine Gael TD a předseda Irské asociace sebevraždologie Dan Neville na fóru řekl, že průměrná roční míra sebevražd v Irsku byla v 60. letech 64-65.

Řekl: „Vloni zemřelo při sebevraždě 483 lidí, a když si k tomu přidáte 123 neklasifikovaných úmrtí, činí počet sebevražd přes 600.“

„To si porovnejte s 212 lidmi, kteří zemřeli při dopravních nehodách, což je samo o sobě také nepřijatelné.“

„Výzkum ukazuje, že během krizí se míra sebevražd zvyšuje o 25%. Irsko má čtvrtou nejvyšší míru sebevražd mládeže v Evropě.“

Pan Neville dodal: „Sebevražda je nejběžnější smrt pro 15 až 24leté a o život tak přichází více lidí, než na rakovinu a dopravní nehody dohromady.“

Zástupce Limerick West řekl, že přístupem psychiatrie k těm, kteří mají duševní problémy, by mělo být zotavení, a ne potlačování.

Řekl: „Při včasném zásahu máte 90% léčby a při pozdním zásahu máte problémy na celý život.“

Pan Neville řekl, že po mediálně publikované sebevraždě fotbalisty Gary Speeda to vyvolalo obavy z šíření sebevražd nebo z jejího napodobování.

 

Zdroj

překlad Osud 2012

 

Převzato z http://www.osud.cz