Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakovina: Proč vzniká a jak ji léčit?

 

Velmi mě mrzí, že v povědomí drtivé většiny lidí panuje přesvědčení, že na rakovinu se nutně umírá. Velká škoda je také to, že klasickými způsoby léčby se vlastně jen odstraní nádor, tedy důsledek nemoci. Příčina však často přetrvá a rakovina se pak vrací nebo nastávají další zdravotní obtíže.

 
Také mě mrzí velmi malá informovanost společnosti o alternativních pohledech a způsobech léčby rakoviny. Je to velké neštěstí, když v případě, kdy si s touto nemocí už ortodoxní medicína neví rady, jsou v pacientovi pohřbeny poslední zbytky naděje s tím, že mu zbývá tolik a tolik měsíců života, místo toho, aby byl informován o možných alternativních metodách léčby.
 
Pokud se snažíte najít tyto informace na internetu, často naleznete mnoho protichůdných názorů a uvíznete v záplavě cizích názvů léků a odborných termínů. Často je tato problematika také brána z příliš úzkého pohledu. Nabízí zaručeně úspěšnou metodu, ale již nedoplní zkušenosti z konkrétních případů a jiné důležité předpoklady pro vyléčení. Tento rozsáhlý článek by měl sloužit jako shrnutí alternativních způsobů léčby doplněné mým pohledem na věc.
 
Tyto metody léčby mají některé věci společné. Jako důležitý faktor při léčbě vidí detoxikaci těla, snaží se o nastolení pH rovnováhy v těle a většinou zohledňují vztah s psychicky-duševním stavem člověka.
 
Proč vůbec rakovina vzniká?
 
V úvodu bych se chtěl zaměřit na příčinu vzniku rakoviny. Dnes známe mnohé příčiny, které mohou umožnit vznik nádorovému bujení. Patří sem nezdravý životní styl a strava, nadměrné pití alkoholu, kouření, toxické látky v okolí aj. Tato fakta podporují Trofoblastickou teorii Dr. Johna Bearda, o níž píšu níže.
 
Nejprve je však mojí povinností vám představit Germánskou novou medicínu (tedy pokud jste o ní ještě neslyšeli). Tato medicína vnímá rakovinu z ještě širšího pohledu než ortodoxní či alternativní způsoby léčby.