Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rakovinu způsobující chemikálie nalezené v barvivu coly

20. 12. 2011

 

„Karamelové barvivo“ používané pro obarvení všech hlavních značek kol není vůbec přírodním karamelem. Místo toho se vyrábí reakcí cukrů se čpavkem a sulfidy za vysokých teplot. Tato reakce má za následek vytvoření 2-metylimidazolu a 4-metylimidazolu, kdy obojí jsou chemikálie, u kterých americká vláda zdokumentovala, že u savců způsobují rakovinu.

To vše vychází na světlo díky snaze CSPI, která nyní podala právní žádost na zákaz těchto chemikálií v kolách (http://www.cspinet.org/new/201102161.html).

Národní toxikologický program provedl studie na zvířatech s chemikáliemi nacházejícími se v kolách a došel k závěru, že existují „jasné důkazy“, že 2-MI a 4-MI jsou zvířecí karcinogeny.

K výzvě zakázat tyto chemikálie pro používání v potravinách se připojili experti na karcinogenezi, kteří řekli, že „americká veřejnost by neměla být vystavována jakémukoliv riziku vzniku rakoviny, v důsledku konzumace takových chemikálií, obzvláště když slouží k nepodstatnému kosmetickému účelu“.

Dopis vysvětluje:

4-metylimidazol (4MI) způsobuje nádory plic u samců a samic myší a mononukleární buněčnou leukémii u samic krys. Další studie NTP zjistily, že 2-metylimidazol způsobuje nádory v játrech u samců a samic myší, nádory štítné žlázy u myších samců a předrakovinné změny štítné žlázy u myších samic. U krys 4-MI způsobuje zvýšený výskyt nádorů buněk folikuly štítné žlázy u samic a zvýšený výskyt vysokého tlaku v buňkách folikuly štítné žlázy u samců.

Dokonce i výraz „karamelové barvivo“ je extrémně zavádějící, protože většina lidí si myslí, že to souvisí s karamelovým cukrovím, které se vyrábí karamelizací cukru. Ale „karamelové barvivo“ používané v kolách se vyrábí vystavením cukrů průmyslovým chemikáliím (čpavku a sulfidům), což má za výsledek koktejl rakovinotvorných chemikálií.

Produkty Coke a Pepsi mohou v Kalifornii brzy obsahovat varování před rakovinou

Kalifornský Návrh 65 omezuje limit pro konzumaci 4-MI na maximálně 16 mikrogramů denně u jednoho produktu. Přesto koly obsahují zhruba 200 mikrogramů 4-MI v 20 uncové lahvi.

To je více než 12 násobek povoleného limitu podle návrhu 65, a to v každé láhvi! Mnoho lidí vypije denně několik lahví, čímž znásobují svoji expozici tomuto potenciálnímu karcinogenu.

Pokud budou společnosti vyrábějící kolu pokračovat v prodeji svých produktů v Kalifornii, pak musí nyní své výrobky označovat varováním před rakovinou, aby vyhověly návrhu 65. Můžete se vsadit, že nyní probíhá zoufalé úsilí výrobců kol a lobbují u kalifornských regulátorů a zajišťují, aby byl 4-MI vyňat z jakýchkoliv zákazů Návrhu 65.

Průmysl kol chce, aby si všichni mysleli, že jeho produkty jsou zdravé a přírodní, přičemž zapomínají na zdravotní důsledky kyseliny fosforečné, aspartamu a kukuřičného sirupu s vysokým obsahem fruktózy. Nyní, když se do obrázky dostal 2-metylimidazol a 4-metylimidazol, máme zde další potenciálně rakovinotvornou chemikálii, které se musíme v kolách obávat.

Je zjevné, že 2-MI a 4-MI se lze vyhnout tím, že se budou konzumovat nebarvené limonády, ale i ty stále obsahují kyselinu fosforečnou, kukuřičný sirup s vysokým obsahem fruktózy, kofein a u dietních limonád dokonce aspartam.

Ukazuje se, že nic takového jako dokonale bezpečná limonáda neexistuje. Všechny limonády a nealkoholické nápoje představují zdravotní riziko související s jejich přísadami. Nepochybuji, že tato éra cukrovky, obezity a rakoviny, ve které nyní žijeme, j z velké části důsledkem velké konzumace limonád a nealkoholických nápojů.

 

ze zahr. zdrojů, překlad Osud 2011

Převzato z www.osud.cz