Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žijte ze Slunce ! (4/4)

3. 6. 2012

 

Sluneční světlo pomůže uzdravit vaše oči

„Zírání přímo do slunce prakticky zlepšuje zrak a pomáhá překonat nemoc,“ napsal dr. Herbert Shelton.

„Bez slunečního světla byste zemřeli. Bez slunečního světla by nebyl život na Zemi možný,“ píše dr. Edwin Flatto. Slunce poskytuje základ pro veškerý život na Zemi.

Slunce je zdrojem energie pro všechny rostliny, a nepřímo pro všechna zvířata. Sluneční světlo čistí vodu, vzduch a povrch předmětů.

„Zavřete sebesilnějšího člověka do temného vězení a zbledne jako mrtvola, jeho krev ztratí vitalitu a bude náchylný k odporným nemocem. Ztratí sílu vzdorovat nemocím,“ napsal dr. Thomas Low Nichols.

„Zrušte sluneční světlo, a veškerý život na Zemi brzy zanikne. Bez slunečního světla člověk ztratí fyzickou houževnatost a sílu a stane se neochotným k aktivitě,“ napsal dr. Herbert Shelton. Melton napsal, že „basman“, který byl zamčen v cele po určitou dobu bez slunečního světla, je plný nemocí a uchřadne.

Krmte dvě zvířata stejnou stravou, ale jedno držte v temném kumbálu, a druhému umožněte být venku na slunci. Zvíře držené v kumbálu bude slabé, zakrnělé a zemře předčasně.

Pro nejlepší výsledky nepoužívejte při vystavování se slunci sluneční brýle, sluneční lampy, opalovací krémy nebo hnědnoucí pilulky.

Brýle a kontaktní čočky okrádají vaší energii tím, že blokují ultrafialové paprsky, které cestují přes oči do šišinky mozkové, píše Patricia McCormac.

Po přestání nošení brýlí dr. John Ott píše, že vystavoval své oči slunečnímu světlu bez čoček. Jeho zrak se velmi zlepšil. Doporučil podobnou terapii svým přátelům a i jim se podobně zlepšil zrak. Ott píše, že úplné spektrum slunečního světla by nemělo nic blokovat, žádné brýle na blokování ultrafialového záření, a obzvláště žádné tmavé brýle.

Sluneční brýle blokují léčivé ultrafialové světlo, a tím přispívají ke zvýšenému výskytu slepoty a očních nemocí v této zemi, píše dr. Jacob Liberman.

Opalovací krémy by se neměly používat, protože mohou způsobit rakovinu, píše dr. Zane R. Kime.

„Umělé sluneční lampy mohou způsobit nenapravitelné škody. Žádná z lamp, bez ohledu na cenu, obsahuje jen pár záření nacházejících se ve slunečním spektru. Ultrafialové záření, díky své krátké vlnové délce v umělých lampách, může být velmi škodlivé,“ píše dr. William Esser.

Opalovací krém může ve skutečnosti zvýšit riziko rakoviny, to tvrdili kalifornští výzkumníci v dokumentu zveřejněném v lednu 1993 v Annals of Epidemiology. Výzkumníci tvrdili, že opalovací krému blokující UVB přispěly ke zvýšení míry výskytu rakoviny kůže, tím, že vyřadily přirozený poplachový mechanismus těla: spálení. Výzkumníci rovněž řekli, že vzhledem k tomu, že paprsky UVB jsou hlavním zdrojem vitaminu D, a protože vitamin D může bránit postupu melanomu, a protože opalovací krémy blokují UVB paprsky – mohou opalovací krémy způsobovat nedostatek vitaminu D a způsobovat melanomy. (UVB je kratší vlnová délka ultrafialového světla, než která poškozuje pokožku. UVA je delší z těchto dvou typů UV světla, které se dostává na Zemi. UVA je zodpovědné za hnědnutí).

Ve studii v Journal of National Cancer Institute v lednu 1993 výzkumníci z univerzity Texas, rakovinového centra MUDr.  Anderson, aplikovali tři běžné typy opalovacích krémů myším, a pak většinu z nich vystavovali slunečním lampám dvakrát týdně po dobu tří týdnů. Do všech myší pak byly vpíchnuty melanomové buňky. Myši vystavené ultrafialovému záření, dokonce i když byly ošetřené opalovacím krémem, měly vyšší výskyt melanomu, než ty, které nebyly vystavenu UV záření. Výzkumníci teoretizovali, že opalovací krémy mohou umožňovat, že dostatek UV pronikne pokožkou, aby to potlačilo imunitní reakci nebo poškodilo DNA, a tím umožnilo vzniku nádorů.

UVA může způsobit rakovinu kůže, konkrétně melanom, podle texaských výzkumníků. Opalovací krémy použité ve studii na myších blokovaly málo UVA, nebo žádné.

Hnědnoucí pilulku jsou nebezpečné, píše Consumer Reports. Consumer Reports píše, že canthaxanthin, barvivo používané v hnědnoucích pilulkách, se hromadí v sítnici a játrech, způsobuje kožní reakce a svědění a vede k typu žloutenky.

Pokud se rozhodneme vystavit své nahé tělo slunečnímu světlu, stačí jen věnovat pozornost tělu. Naše tělo s námi vždy mluví a musíme se naučit poslouchat. Pokud pro nás bude sluneční světlo škodlivé, naše tělo se bude cítit na slunci nepříjemně. To nás donutí stáhnout se ze slunce dříve, než nám může sluneční světlo ublížit. Neblokujte slunce, jinak můžete dostat rakovinu, protože snížíte absorpci vitaminu D.

Cokoliv, co znemožňuje slunečnímu světlu proniknout pokožkou, sníží množství vitaminu D, který tělo vytváří.

Lidí s nižší hladinou aktivovaného vitaminu D mají větší riziko vzniku rakoviny tlustého střeva, píše Lancet.

Vitamin D „je u lidí absorbován pokožkou“ za vlivu slunečního světla, píše dr. Viviana Virginia Vetrano.

Jak správně provádět sluneční lázeň

„Sluneční koupele se musí brát, samozřejmě, nahatý, protože oblečení brání průchodu slunečních paprsků do těla a výsledkem je jen horko a pot,“ píše dr. William Esser.

„Plná sluneční koupel je ideální bez šatů. Není to jen kosmetické opatření, ale zdravotní požadavek největší hodnoty,“ napsal dr. Herbert Shelton.

„Divoký život tráví chladné části dne na slunci a hledá stín a odpočinek, když je největší horko,“ napsal dr. Shelton.

„Absorbujte sluneční paprsky brzy ráno, nebo těsně před východem slunce, kdy dopadají pod velkým úhlem, a když je váš stín delší než vy,“ píše dr. Edwin Flatto.

„Špatně větrané místnosti, do kterých není slunečnímu světlu dovoleno dopadnout a které jsou vlhké a nevysušené vaším topením, jsou destruktivní jak pro život, tak pro zdraví,“ píše Rise Rafferty. Rafferty také píše, že okenice a těžké závěsy blokují životodárné paprsky slunce. Nemělo by tomu tak být.

Vystavování se slunci, spousta velkých oken a žádné žaluzie nebo závěsy, napsal dr. Thomas Low Nichols.

Rakovina prsu, prostaty, reprodukčních orgánů a tlustého střeva je způsobena nevystavováním těchto klíčových orgánů slunci a vzduchu.

Bohužel jsme nuceni v naší „necivilizaci být neustále zahaleni do těsných omezujících oděvů a spodního prádla, kalhotek a plavek“.

„Žádnou pokožku nelze udržovat v čistém stavu, pokud nepřijde do kontaktu se sluncem a vzduchem,“ napsal dr. Herbert Shelton.

Shelton také napsal: „Z těla lze odstranit celé orgány, nejen paže a nohy, ale jen některé vnitřní orgány, a život bude pokračovat jako předtím, ale pokud je funkce pokožky zrušena byť jen na pár minut, je výsledkem smrt.“ … „Odolná síla normální pokožky reaguje úžasně na ty změny teplot, kterým je tělo tak často vystavováno.“

Pokožka oslabená oděvem to není schopna dělat příliš účinně. Pokožka, která byla oslabena oblečením, slouží jako méně účinná bariéra pro infekční materiály zvenčí.

„Člověk také dýchá skrz pokožky a je životně nezbytné, aby se k pokožce dostával neustále čerství a čistý vzduch, má-li vykonávat svoji respirační funkci normálně. Zdravá pokožka je klíčová pro normální zdraví a lze ji ošetřovat jen těmi látkami, u kterých příroda chtě,a, aby s ní přicházeli do kontaktu a ovlivňovaly ji.“

„Kdokoliv, komu se někdy zpotily nohy, ví, jak nepříjemný je zápach, který se z nich line po zutí bot. Každý je obeznámen s faktem, že „bosé nohy chlapce s opálenými líčky“ se mohou potit celý den, aniž by takový smrad vytvořily. Proč ten rozdíl? Proto, že slunce a vzduch rozkládají a odnáší exkrece pokožky na nohou. Pokud ty jsou pevně zapečetěny v těch kožených pytlících zvaných boty, nejen, že je jim upřena prospěšnost světla a vzduchu, ale jsou nuceny zůstávat ve vlastních hnusných výpotcích. Jednoho dne člověk vymění současné vodní koupele za sluneční a vzdušné koupele.“

„Manuální pracovník chodí do práce v horkém letním dnu a celý den se silně potí. Jeho oblečení je nasáklé potem. Vydává velmi nepříjemný zápach. Ruce a tvář byly vystaveny slunci a vzduchu, a takový zápach nevydávají. Pokud to někdo prozkoumá, zjistí, že prostor mezi tělem člověka a jeho oblečením je plný hnusného horkého vzduchu a plynů, které jsou pro čich velmi odpudivé. Člověk se doslova válí ve svých exkrecích, má je k sobě připevněné oblečením, takže unikají pomalu. To je hnusné. Totéž platí o každém, kdo nosí oblečení, ať již „vyfintění“ finančníci, nebo obyčejní lidé. Neplatí to u těch, kteří pracují bez oblečení. Tento stav způsobený oblečením oslabuje pokožku, v mnoha případech je téměř mrtvá.“

„Odolnost člověka vůči atmosférickým změnám je také zpomalena do té míry, že pokaždé, když se setká s náhlou změnou teploty, trpí. Indiáni mohli cestovat celý den v oslepující sněhové bouři, nebo plavat v zamrzlých potocích, ale pokud se o to pokusil jeho bratr „bledá tvář“, zemřel za několik dní na zápal plic. Pokožka ochromená podmínkami teplého domu vytvořeného oblečením není odpovídající ochranou pro svého majitele. Čím dříve ji začne otužovat a oživovat, tím lepší to bude pro jeho zdraví.“

„Tento přístup k oblečení bude muset zmizet, má-li se člověk opět těšit zdraví a síle, na které má právo. A to jsme neřekli nic o zlech korzetů a bot na vysokých podpatcích, nošených ženami, a špatných stylech v mužském oblečení, protože se jedná o oděvy, které vylučují světlo a vzduch na těle. Účinky těchto dvou věcí jsou skutečné zlé.“

„Jsme tak náchylní na podmínky, za kterých se narodíme a považujeme za přirozené, a díváme se na věci, které většina lidstva činí, jako pro nás nejlepší, že téměř všichni považují oblečení jak za přirozené, tak za nejlepší pro člověka.

Faktem je, že oblečení je jak umělé, tak škodlivé.“ „Ve skutečnosti byl člověk stvořitelem vymyšlen tak, aby se těšil přímým paprskům slunce a chlácholivým a posilujícím vlivům větru na celém povrchu svého těla. Je od přírody hanbatým zvířetem.“

Dr. C. W. Saleeby v „Sluneční světlo a zdraví“ napsal… tento nejkrásnější universální a báječný orgán (pokožka), je z velké části zadušen, vybledlý a oslepený oblečením, a lze ho postupně obnovit jen vzduchem a světlem, které jsou jejím přirozeným prostředím. Tehdy, a pouze tehdy, zjistíme, čeho je schopná.“

Arnold Rickli, jehož sluneční a vzdušná instituce ve Švýcarsku přitahovala v 19. století pacienty z celého světa, napsal: „Člověk je stvořen, aby žil venku na vzduchu; proto když je vystaven působení světla, vzduchu a slunce, je ve svém skutečném prostředí. Jako přírodní látka zaujímá voda jen menší místo, nad ní je vzduch, zatímco světlo převládá nad všemi ostatními přírodními látkami, a je největší klíčovou složkou kdekoliv, kde existuje organický život. Nervový systém, který je vlastním principem našeho organismu, je ovlivňován světlem, obzvláště přes pokožku. Účelem léčby vzduchem je posílení pokožky tím, že se obnoví její přirozená funkce a vitalita a pružnost.“

Sylvester Graham v „Přednášky o vědě o lidském životě“ napsal: „Pokud by člověk neustále chodil zcela nahý, vnější pokožka, anatomická struktura a funkční charakter a vztahy, o kterých jsme mluvili, by byly zachovány ve zdravějším a odolnějším stavu, a vykonávaly by své funkce dokonaleji, a tím by prospíval i celý lidský systém ve všech svých vlastnostech a zájmech; oběh, a obzvláště žilní oběh, který je blízko povrchu, by byl volnější, plný a dokonalý; pocení nebo dýchání by byly také volnější, plné a dokonalé; spontánní činy by byly také méně omezené a snadné; kosti by byly méně náchylné k nemocem a pokřivení; všechny svaly spontánního pohybu by byly lépe vyvinuty a silnější; v krátkosti, anatomický vývoj a symetrické proporce, a fyziologická síla, a funkce každé části celého systému by byly dokonalejší; a, jako přirozený důsledek, by byly smyslové choutky čistěji instinktivní, a měly by menší energetický a despotický vliv na duševní a morální schopnosti, a představivost by přišla o svoji největší sílu pro činění zla.“

Jezte ovoce a rostliny, abyste uložili sluneční energii

Ovoce a rostliny mají schopnost zachycovat a ukládat sluneční energii. Získáváme svoji energii z pojídání ovoce a rostlin. Když jíme ovce a listnatou zeleninu, jíme uloženou sílu slunce.

Sluneční lázeň byla používána pro léčení od úsvitu historie

„Po nesčetná staletí bylo slunce uctíváno jako viditelný symbol kreativní síly,“ napsal Bernarr McFadden.

„Od úsvitu historie bylo slunce používáno specificky jako pomoc při obnovování zdraví a jako prostředek jeho udržení a zlepšení. Staří Řekové a Římané, Egypťané a Asyřané, arabové, Babyloňané a Kréťané, Aztékové a první Číňané a Japonci, obyvatelé Indie a většina ostatních národů na vrcholu své slávy odvozovali své dokonalé zdraví částečně od svého kontaktu s paprsky slunce, a své nemoci léčili jejich pomocí.“

Hippokrates, otec medicíny, praktikoval léčbu sluncem

Hippokrates, „otec medicíny“, praktikoval sluneční kůru v chrámu Esculapius na ostrově Cos ve starém Řecku.

Hippokrates používal „medicínu (drogy) velmi málo, ale spoléhal se na sluneční světlo, hydroterapii, dietu a pití vody, odpočinek a gymnastická cvičení“, napsal Bernarr McFadden. Sluneční koupele pomáhají všem vypadat, cítit se a fungovat lépe.

Každý, nemocný nebo zdravý, vypadá lépe, cítí se lépe, je mu lépe a funguje lépe poté, co vystaví každou část svého nahého těla krásnému slunečnímu svitu. Berte sluneční koupele kdykoliv můžete. Pomáhá to ve všech ohledech!

 

Zdroj: http://www.in5d.com/sun-gazing.html

 

Převzato z http://www.osud.cz