Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zírání do slunce (3/4)

15. 5. 2012

 

Metody nabíjení tělesných buněk: zírání do slunce, chození bosky s velkou částí těla vystavenou slunci; koupání nebo plavání v živé sluncem nabité vodě potoků, řek a jezer; pití sluncem nabité vody; pojídání živé stravy, co nejčerstvější; pránické dýchání; nalezení silového bodu, kde prána vyvěrá ze Země jako malý vír a setrvání v něm; (hledejte je bosky na vrcholcích hor, horských hřbetech a vrcholech) osvěžte mysl modlitbou, mantrami, potvrzování a zpěvem, abyste vyvolali boží přízeň.

Osvícení znamená zažehnout… a to se zde pokoušíme dělat. Viděli jste malby svatých a andělů se svatozáří kolem hlavy… to je známka osvícení… nebo spirituálního osvícení. Buňky těla se staly plně nabitými a tělo začíná zářit… mysl je vyčištěna od duševního zmatku a tělo se stává prosté jedovatého odpadu a nemocí.

Všechny tyto metody vzestupu si vyžadují, abyste žili vyrovnaný spirituální život, ve kterém jste fyzicky a duševně čistí, abyste udrželi zdravý osobní rozum. Jak vzestoupíte, vaše realita se může měnit velmi rychle a budete potřebovat udržovat svoji duševní rovnováhu v pohybu nahoru.

-----------------------------------------------------

„Shri Manek zkoumal starodávné texty Jain a Hindu a experimentoval se zíráním do slunce na sobě, pod přísným lékařským dohledem, aby vyvinul jednoduchou a vědeckou techniku sklízení energie ze slunce a Země. Žil bez jídla, jen o vodě, po dobu 411 dní…“ (pod přísným dozorem lékařů. Nejedl roky… jen pil vodu… získával všechnu svoji výživu se slunce).

„Věnoval svůj život vyučování, jak může naše tělo získávat energii ze zdrojů jiných, než jídlo. Lidé, kteří tuto metodu praktikovali, zjistili, že negativní emoce klesnou, chronické nemoci zmizí a všechny posedlosti jídlem se stanou věcí minulosti.“

„Metoda Shri Maneka: je třeba praktikovat bosky na holé zemi. Žádné boty a žádné stání na betonu, kameni nebo dokonce na trávě na louce nebo trávníku. (tráva absorbuje sluneční energii). Člověk musí stát buď na písku, nebo na štěrku/hlíně. Bosé nohy mají kontakt s holou zemí.“

„Praktikujte zírání do slunce venku, v první hodině po východu slunce, nebo poslední hodinu před západem. Během této doby nejsou sluneční paprsky příliš silné, a také UV záření atd. má být nižší, takže se vaše oči nepoškodí.“

-------------------------------------------------------

„Začněte prostým zíráním (či spíše díváním) na slunce jen po 10 vteřin. Nezírejte do slunce, nebo se na něj nezaměřujte. Prostě se na něj dívejte. Žádný stres nebo napětí ve tváři, obličejových svalech nebo v očích. Zůstaňte uvolnění. Netřeba nemrkat. Mrkejte přirozeně.“

„Během praktikování musí být přístup „kapitulace“ před přírodní božskou kosmickou sluneční energií, stejně jako „autosugesce“ a vnitřní víra, že vám to pomůže/uzdraví/vyživí. Zvyšujte čas zírání o deset vteřin každý den.“

„Asi za tři měsíce to budete dělat asi 15 minut. V tu dobu budou veškerá vaše duševní napětí, problémy atd. pryč. To samo o sobě je velkou věcí. Je-li to vaším cílem, můžete přestat praktikovat v tuto dobu a přejít na „praktiku po zírání“.“

„Pokud si přejete pokračovat, pokračujte další tři měsíce, zvyšujte opět o deset vteřin denně. Když praktikujete šest měsíců, budete někde na asi 30 minutách.“

„V tu dobu budou všechny vaše fyzické nemoci také pryč. Je-li to vaším cílem, můžete přestat praktikovat a přejít na „praktiku po zírání“. Pokud si přejete pokračovat, pokračujte další tři měsíce, opět zvyšujte o deset vteřin denně.“

Zdroj

Nejběžněji používané metody zírání do slunce

Vinny Pinto

Má vlastní zkušenost se zíráním do slunce je, že by to člověk měl dělat stoje (nejlépe), nebo sedě s nohama pevně na zemi, a nejdříve si velmi krátce představit (na pár vteřin, trubici podél celé délky páteře, velmi jasnou a otevřenou (věřím, že to pomáhá otevřít 3 páteřní energetické kanály pro tok energie).

Alternativně, nebo mimo to, se může člověk krátce soustředit a uvolnit oblast krku a čelistí. Zdá se, že to pomáhá energii proudit a snižuje to neobvyklé symptomy nebo následné efekty. Většina začátečníků začíná pomalu, možná se dívají d slunce jen se zavřenýma očima po několik týdnů, a pak pokročí k přímému zírání do slunce po velmi krátké úseky, v době před 10 dopoledne a po 3:30 odpoledne. Někteří zarytí zírači do slunce v mírných šířkách pak někdy pokročí k zírání v poledne, dokonce i v létě.

Když zírám do slunce, čerpám energii nejdříve do srdečního centra, a pak do solaru plexus a břišních center, a pak, při výdechu, do zbytku těla. Všichni jsme si zřejmě povšimli, že můžeme mít ve středu zorného pole jistou ztrátu vidění (vidím rozostřený světelný obraz slunce), asi 10 minut po zírání, a někteří hlásí opravdu ošklivé bolesti hlavy a bolesti dutin, které mohou trvat dny, obzvláště když začínáte, a podle mého (jakož i podle dalších) je to obzvláště vážné, pokud je v té oblasti spousta jedů nebo poškozené tkáně.

Pro ty, kteří již praktikují nějakou dobu a kteří jsou vážnými přívrženci, může být častou součástí zírání do slunce zírání přímo na slunce, často mezi 10 a 3 hodinou, kdy je nejjasnější (dokonce i v létě!), s očima otevřenýma dokořán, po mnoho minut v kuse. Opět, jak bylo poznamenáno dříve, většina praktikujících cítí, že člověk musí také vědomě nechat obíhat očima přijatou energii skrz jistá energetická centra těla.

Jak bylo poznamenáno dříve, zírám do slunce příležitostně roky. Praxe může vést k velmi těžkým symptomům čištění na počátku, pokud má člověk spoustu jedů na energetické úrovni nebo na fyzické úrovni. Opět, povšimněte si prosím, že neradím tuto techniku zírání do slunce nikomu dalšímu.

Zírání do slunce: abyste zírali přímo na slunce, otevřete oči, obvykle v sedě s nohama na zemi, na minutu až půl hodiny, s oceněním a vděčností v srdci za vše, co nám slunce dává. Po více než 15 letech, po která jsem toto praktikoval, jsem, spolu s dalšími, zjistil, že zatímco brzy ráno funguje dobře, je nejlepší dobou, aspoň v chladných oblastech, čas mezi 10 a 3 hodinou denní, kdy je slunce na svém nejvyšším bodě a je „nejjasnější“.

Nováček může mít poprvé závažné čistící bolesti (nebo je to velké poškození? Kdo ví). Prosím nedělejte jen proto, že to říkám; nejdříve si udělejte průzkum!

Pro ty z nás, kteří zíráme do slunce: obvykle sedíme, tváří ke slunci, s otevřenými očima, díváme se do slunce a pak umožňujeme sluneční energii jít do naší srdeční čakry, čakry solaru plexus a břišní čakry, a pak proudit do zbytku těla!

Pokud vážně přemýšlíte o zírání do slunce, obzvláště mimo časy těsně po východu nebo těsně před západem slunce, pak jste pravděpodobně trochu šílení. Pokud to zvažujete, pak bych vám doporučil udělat si výzkum této záležitosti pečlivě a poradit se hluboce a upřímně se svojí intuicí a srdeční inteligencí, než začnete do slunce zírat, a netlačte na to, pokud se necítíte připraveni! Nedoporučuji to zkoušet!

Tato stránka (výňatek) patří Vinny Pinto, vědci, mystikovi a spirituálnímu léčiteli.

Zdroj

Co očekávat, když zíráte do slunce

Mason Dwinell

Zírání do slunce je nástrojem pro napojení se na potenciál našeho lidského bytí. Aby bylo těchto vrcholů dosaženo, může dojít k některým změnám; vaše vnímání může měnit okolnosti, začnete se měnit zevnitř ven, a jak všichni víme, změna může být nepříjemná. Nicméně když uvolníme své fyzické a emocionální energetické blokády, tyto změny se stanou triviálními, v porovnání s neskutečnou expanzivností vesmíru. Všichni jsme energetickými bytostmi, vibrujícími na různých frekvencích, takže bychom neměli mít problém s konceptem, že všichni jsme jiní. Existuje mnoho, mnoho reakcí, pocitů a zkušeností; pamatujte, ať se vám děje cokoliv, je to dokonalé. Je to jen a pouze vaše. Buďte pozitivní a mějte otevřenou mysl; vnímejte vše, co je k vnímání.

Jakmile dosáhnete zhruba 15-18 minut (3-4 měsíce) zírání do slunce, mnoho vašich duševních napětí: podrážděnost, vztek, strach, žal a obecné osobní frustrace, zmizí. To je jen začátek, ale jak krásný. Život se stane snadnějším, pohodlnějším a radostnějším, jak budete stále blíže ke zjištění, kdo opravdu jste. Může vás obklopit blažený euforický pocit. Vaše energetické úrovně se mohou zvýšit a prospěch této rutině v souladu se zemskými rytmy bude mít zklidňující účinek na vaše vnímání světa.

Asi na 25-30 minutách (6-7 měsíců) zírání do slunce začne váš hlad mizet. Jak a proč učiníte volby, které učiníte, může přijít s pozoruhodnou jasností. Vaše sebedůvěra se začne zvyšovat, jak se zvýší vaše spokojenost bytí sebou. A ano, váš fyzický hlad se také začne zmenšovat.

Mezi 35 a 40 minutami (9-10 měsíců) zírání do slunce se fyzické disharmonie, zranění a nemoci zmírní. Také váš hlad na jídlo se začne podstatně snižovat. V tento okamžik můžete cítit probuzení ve svých čakrách, jakož i možný začátek pohybu energie ve vaší kundalini. Každý den bude rozpuštěno více energetických blokád, jak se budete dostávat stále blíže ke svému vyššímu já. Asi na 35 minutách dosáhne váš mozek schopnosti ukládat energetický náboj.

Dosáhli jste konečného kroku… 40 až 44 minut. Páni. Nyní přestaňte zírat do slunce. Pokračovat může být velmi zhoubné pro vaše oči. V tento okamžik je zírání do slunce uzavřeno a není potřeba již v této praxi pokračovat. Během prvních třech měsíců je šišinka mozková aktivována, a hypotalamus nebo cesty do mozku z očí jsou nabity. Po tomto období se začne sluneční energie dostávat do vašeho mozku a nabíjet ho. Po tomto období začne být sluneční energie ukládána v každičké buňce těla.

Když jsou všechny buňky v těle vyčištěny, není potřeba již zírat do slunce. Nyní je váš mozek plně nabit, schopnost řídit vlastní osud máte ve svých rukou.

Zdroj

 

(pokračování)


Převzato z http://www.osud.cz/